Seyidoğlu Gıda’ya Güvenilir Gıda Ödülü

Sağlıklı gıda alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Seyidoğlu Gıda’ya bir ödül de Güvenilir Ürün Platformu tarafından verildi. Ürün güvenliğinin yaygınlaştırılması ve toplumsal bilincin oluşturulması çalışmalarına verdiği destekten ötürü Seyidoğlu Gıda A.Ş Genel Müdürü Mehmet Göksu’ya teşekkür belgesi takdim edildi. Göksu’ya belgesi Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve İTO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ÖZER tarafından verildi.


Törende konuşan Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Yarım asırı aşan Seyidoğlu kalitesini gelecek kuşaklara aktarmak için sağlıklı gıda ve güvenilir gıda alanında çok hassas çalışmalar yürütüyoruz. Ürettiğimiz helvalarda fruktoz ve glikoz şurubu kullanımına son vererek ve tamamen doğal hammaddeler kullanarak sektörde önemli bir farkındalık oluşturduk. Seyidoğlu denilince akıllarda salıklı gıda ve güven algısını oluşturmak için titiz bir üretim ve nakliyat zinciri kurduk. Bu plaket güvenli gıda alanındaki çalışmalarımızı destekler nitelikte” diye konuştu.
Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen “Güvenilir Ürün Güvenilir Hizmet” konu başlıklı panel, Bayim Olur musun Franchising fuarında masaya yatırıldı. Konusunda uzman birçok akademisyen, STK ve sanayi kurumunun destek verdiği Güvenilir Ürün Platformu 2009 yılından beri tüketici sağlığını doğrudan ya da dolaylı yoldan etkileyen ürün ve hizmetlerin güvenilir olanını arama ve farkındalık yaratma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında etkinlikler düzenleyen platform, Bayim Olur musun Franchising fuarında ‘“Güvenilir Ürün Güvenilir Hizmet” isimli oturum gerçekleştirerek üretici ve tüketicilere seslendi. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Genel Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı panelde, İTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Özer Ergün, TAB Gıda Franchise Direktörü İlhan Erkan ve ETÜDER Yönetim Kurulu Başkanı & g2mEKSPER Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şahinöz konuşmacı olarak yerini aldı.
Panel sonunda Seyidoğlu Gıdaya güvenilir gıda alanındaki çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verildi.