HAUS ’tan Süt Endüstrisi İçin Yeni Ürünler

HAUS, süt endüstrisi ürün gamını geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyor. 2019 yılında üretmeye başladığı MAXCLEAN BACTERIA ve MAXCREAM 2T makinelerini ilk kez FOTEG İstanbul Fuarında görücüye çıktı.

HAUS, süt uygulamaları için özel olarak tasarlanmış ve yüksek teknolojiyle üretilmiş Max Serisi süt separatörleri, Milkotune otamatik standardizatörü ve DDF Serisi gıda dekantörleriyle endüstrisi için sektörün ihtiyaçlarına cevap veriyor. Özellikle 2015 yılında kurduğu AR-GE Merkezi sonrası yapmış olduğu çalışmalarla süt uygulamaları için ürettiği makinelerde teknolojisini geliştirdiği gibi ürün yelpazesini de genişletiyor.

Pazar ihtiyaçları doğrultusunda mevcut ürün gamında bulunan 5 Ton/saat ila 40Ton/saat arası kapasitede Maxcream krema separatörü ve Maxclean klarifikasyon (temizleme) separatörlerine ek olarak 2Ton/saat kapasiteli yeni otomatik deşarj yapabilen ilk yerli süt separatörünü pazara sunuyor. Ayrıca pastörizasyon işlemi öncesi bakterilerin ve sporların sayısını azaltmak amacıyla bakterileri ortadan kaldıracak olan MAXCLEAN BACTERIA separatörünü piyasaya sürüyor. Böylelikle, HAUS dünya çapında hizmet sunduğu küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını daha geniş kapsamda karşılamaya başlıyor.

Max Serisi separatörlerde dişli sistem yerine kayışlı sistem tercih eden HAUS, bu sayede enerji verimliliği yüksek, daha sessiz ve titreşimsiz, yüksek performanslı makineler sağlıyor. Yeni nesil büyük kapasiteli makinelerde tambur ve üst tesisat grubunu sökmeye gerek kalmadan kayış değişimi çok daha kısa sürelerde ve çaba harcanmadan yapılabilir hale geliyor. Ayrıca separatörlerinde yapmış olduğu AR-GE çalışmaları sonucunda firma, yağ kaçak oranlarının maksimum %0.05 seviyesinde olmasını garanti edip maksimum performansla verimliliği arttırıyor.

HAUS yapmış olduğu pazar araştırmaları, AR-GE çalışmaları ve ileri üretim teknolojisi paralelinde süt endüstrisinde beklentilerin ötesinde ürün ve hizmet sağlıyor.