Vardarcı Makina Tüm Dünya’da Faaliyet Gösteriyor

Vardarcı Makina, Alman ortaklı firması Keller&Vardarcı Industries ile kendi üretimi olan pamuk çekirdeği, ayçiçeği, soya vb. yağlı tohumları işleyen makine ve ekipmanları tüm Dünya’ya ihraç ediyor.

Firma son 5 yılda Afrika pazarında da oldukça aktif rol almaya başlayarak 2013 yılıında Zambiya ve Tanzanya’da 300 ton/gün pamuk çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği işleyen iki ayrı temizleme, kırma ve linter grubu tesisi kurmuş, ayrıca 600 ton /gün pamuk çekirdeği ve ayçiçeği kırma tesislerini başarıyla teslim etmiştir. Afrika’ya yedek parça ve makine ihracatın yanı sıra, Madagaskar, Burkina Faso gibi Afrika’nın çeşitli ülkelerine yeni nebati yağ tesisi projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bunun yanısıra Brezilya’da biri 500 ton/gün biri 300 ton/gün kapasiteli iki ayrı temizleme, kırma ve linter grubu fabrikası kurmuş ve başarıyla çalışmasını temin etmiş, yine burada yeni tesisler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Türkmenistan, Özbekistan gibi Türki Cumhuriyetlere de makine ve ekipmanlarının ihracatına devam ediyor.

Vardarcı Makina büyük nebati yağ tesislerinin yanısıra Dünya’nın son yıllarda çok önem verdiği, kaliteli yağ olarak ilaç ve güzellik sanayinin tercihi olan coldpress soğuk yağların üretimini gerçekleştiren yağ preslerinin üretiminde ve ihracatında ülkemizde bu konuda öncü firma olmayı sürdürüyor.