Polat Makine S530 Dekantör ile Çin’de Gönülleri Fethetti

“Türkiye pazarında büyük bir hakimiyete sahibiz 2018 de farklı bir atılım yaparak Uzakdoğu(Çin) pazarına girme hedefindeyiz” diyen Polat Makine S530 dekantörüyle Çin’li yatırımcıların gönlünü fethetti. 

 

2018 de farklı bir atılım yaparak Türkiye pazarında büyük bir hakimiyete sahip olan Polat Makine Uzakdoğu (Çin)pazarında da hak ettiği değeri yakaladı. Polat Makine’nın Çin pazarında ki bu başarısını Polat Makine Küresel satış Koordinatörü sayın Maurizio Galati ile değerlendireceğiz.

 

FOOD MACHINE: Sayın Galati, Polat Makine olarak bu yıl iç talep yanında ihracatta da yüzünüzü güldüren atılımlar attınız. Bize biraz bunlardan bahseder misiniz?

Maurizio GALATİ: Endüstriyel sektördeki Polat grubu Çin’deki faaliyet alanını genişletmeyi seçti. Bölgedeki temaslarımı kullanarak ve satış sektöründe Bayan Sarah Wang ve servis için Bay Rong’un desteğinden yararlanarak, bu büyük ulusun ilk adımlarını atmaya başlıyoruz. Çin’in güneydoğusundaki güveç üretimiyle ilgilenen büyük bir gıda grubu olan YIHAI firmasına bir S530 model dekantör satıldı.

FOOD MACHINE: Peki Çinliler bu dekantörü hangi sektörde ve nasıl kullanıyor?

Maurizio GALATİ: İsterseniz bu soruyu şöyle açıklayayım. Çin’de ve muhtemelen diğer Uzak doğu ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda dikkat çeken Güveç yemeği HOT POT denilen özel bir pişirme tekniğiyle sunuluyor .Bu teknik ying yang şeklinde, iki hazneye sahip, genellikle bir gözünde acı soslu diğer gözünde yağlı su bulunan bir tencereni, masanın ortasındaki ocağın üzerine yerleştirildikten sonra getirilen çiğ yiyeceklerin (ince dilimlenmiş et, yaprak sebzeler, mantarlar,ve deniz ürünleri) Bu suda pişirilip sonrasında yan taraftaki sosla servis edilmesini kapsıyor . Şimdi siz bu yemek tekniğiyle dekantör uygulamasının ne alakası var diyeceksiniz hemen bu konuya açıklık getirmek istiyorum. Röportajımızın başında sizlere bahsettiğim YIHAI firması çok baharatlı ve Hot Pot servis veren restorantlarda için satılabilecek sıvı baharatlı ve katı baharatlı ürün elde eden bir çeşit güveç üretmektedir.

 

FOOD MACHINE: Peki S 530 dekantörün buradaki işlevi nedir?

Maurizio GALATİ: Dekantörümüz, bu baharatlı güveci 10 ton / saat kapasiteye kadar işlemek için yüksek performansla çalışmakta olup, iç kısımda%20 daha az yağ içeren bir bobin alabilmektedir ve müşteri bu konuda çok mutludur.

FOOD MACHINE: Polat Makina’nın Çin piyasasındaki geleceği nedir?

Maurizio GALATİ: Müşteri bizi tercih ediyor çünkü pazarda güçlü ilişkilerimiz ve dekantör uygulamalarında ülkede çok fazla temasımız var. YIHAI firması bizim Çin pazarında ilk başarımız oldu ve gelen talepler çok olumlu yönde.  Şunu mutlulukla ve onurla söyleyebilirim ki ilerleyen zamanlarda Çin pazarında hatırı sayılır bir yer edineceğimize eminiz .Daha şimdiden iki farklı üretim tesisinde değerlendirilmek üzere dekantör siparişi almış durumdayız  Şanghay’dan başlayarak, Şangay, Kanton, Nanjijg, Urumqui’ye hareket ederek, satış kanalını da hizmete dahil etme hedefindeyiz Her alanda farklı ürün ve uygulamalarla bu piyasada varlığımızı daha da etkin kılacağız  hedefimizde  Polat Çin için  WWT, HotPot, Süt, Bira ve meyve suyu endüstrisinde dekantör  uygulamalarını her alana yaymak da var

Sayın Galati, size verdiğiniz değerli bilgiler için FOOD MACHINE dergisi olarak teşekkür ediyor, Polat Makine’nin girdiği bu yeni pazarda şansının açık olmasını diliyoruz.